Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Aktualności

3… 2… 1… START! Ruszyła IX edycja konkursu Planeta Energii!

Już od 2010 roku Grupa Energa realizuje autorski, ogólnopolski program edukacyjny Planeta Energii, którego celem jest propagowanie wiedzy o energii elektrycznej oraz odpowiedzialnym i bezpiecznym korzystaniu z prądu. Właśnie wystartowała IX edycja konkursu, skierowanego do nauczycieli i uczniów klas I-III szkoły podstawowej. Podobnie jak w latach ubiegłych na uczestników czekają atrakcyjne nagrody i mnóstwo dobrej zabawy!

O prądzie z pomysłem!

Skąd się bierze prąd? W jaki sposób dociera do naszych domów? Jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych? Co to jest energia odnawialna? Jak postępować z elektrośmieciami? Na Planecie Energii znajdziecie te i inne zagadnienia przedstawione w ciekawej, multimedialnej formie – z wykorzystaniem animacji, symulacji i interaktywnych ćwiczeń. Jeśli zatem macie pomysł na ciekawą lekcję, plakat, przedstawienie, film, piosenkę czy prezentację związaną z tematyką lekcji zamieszczonych na platformie, zapraszamy do udziału w konkursie.

slider_v7.jpg

Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców i wyróżnionych

W tegorocznej edycji na zwycięzców czekają:

- 3 nagrody główne obejmujące czek na 10 000 zł na cele edukacyjne wynikające z potrzeb zwycięskiej klasy oraz zestaw klocków edukacyjnych dla każdego ucznia i rozszerzony zestaw gadżetów Planety Energii, a ponadto wizytę naszego ambasadora dr. Tomasza Rożka podczas wręczenia nagród i przeprowadzenie przez niego lekcji pokazowej, a także zaproszenie dla nauczyciela do udziału w Akademii Planety Energii,

- 10 wyróżnień obejmujących czek na 2 000 zł na cele edukacyjne wynikające z potrzeb wyróżnionej klasy oraz książkę edukacyjną dla każdego z podpisem dr. Tomasza Rożka i rozszerzony zestaw gadżetów Planety Energii, a także zaproszenie dla nauczyciela do udziału w Akademii Planety Energii,

- 10 dodatkowych nagród w postaci rozszerzonego zestawu gadżetów Planety Energii i zaproszenie dla nauczyciela do udziału w Akademii Planety Energii.

Nowość! Akademia Planety Energii

Nowością tegorocznej edycji konkursu jest zorganizowanie Akademii Planety Energii – dwudniowych, realizowanych w Gdańsku warsztatów dla nauczycieli, podczas których dr Tomasz Rożek i inni zaproszeni goście podzielą się praktycznymi metodami atrakcyjnego przekazywania wiedzy o abstrakcyjnych dla dziecka tematach. Na uczestników czeka solidna dawka wiedzy, ciekawe materiały dydaktyczne oraz certyfikat ukończenia Akademii Planety Energii. Wszystkie koszty udziału, zakwaterowania i przejazdów pokrywa Planeta Energii.

Na zgłoszenia konkursowe czekamy do 27 maja 2019 r. Zapraszamy do udziału w konkursie i życzymy powodzenia!