Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Aktualności

Uwaga Elbląg, czas na „Planetę Energii”!

Przyjaciele „Planety Energii”,

ostatnim miastem na tegorocznej trasie „Planety Energii” jest Elbląg, w którym odwiedzimy uczniów z klasy III B i panią Jadwigę Jagiełło ze Szkoły Podstawowej nr 18.

Podczas „Planety” młodzi poszukiwacze wiedzy z Elbląga m.in. powołali „Akademię Dociekliwych. W krainie prądu elektrycznego”, zorganizowali szkolny „Tydzień Technologii” oraz konkurs wiedzy pt. „Prąd pożyteczny musi być bezpieczny”. To dzięki nim mobilne centrum nauki „Planeta Energii” już 8 i 9 czerwca stanie na elbląskim Placu Kazimierza Jagiellończyka.

Tradycyjnie w godzinach od 9:00 do 14:00 spotkamy się z dziećmi z lokalnych szkół, a od 15:00 do 18:00 zapraszamy wszystkich mieszkańców Elbląga! Jak w każdym z odwiedzanych miast biletem wstępu na „Planetę” jest szeroki uśmiech :)

Elektryzujące eksperymenty

Planetowi eksperci przygotowali dla Was mnóstwo niecodziennych eksponatów i elektryzujących eksperymentów – generator van de Graffa, maszynę elektrostatyczną, induktor Ruhmkorffa, Kołyskę Newtona i wiele, wiele innych. Podczas licznych konkursów i quizów będzie można pochwalić się swoją wiedzą i zdobyć planetowe upominki. Przyjdźcie i sprawdźcie sami! Zapewniamy wspaniałą zabawę oraz dawkę cennych informacji o prądzie.

Energetyczny Turniej Miast zbliżamy się do finału!

W Elblągu odbędzie się ostatnia odsłona naszego konkursu dla mieszkańców miast, podczas którego można wywalczyć dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej szkoły. Od godziny 15:00 do 18:00 uczestnicy turnieju będą produkować prąd za pomocą siły własnych mięśni podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych. Dodatkowe punkty można będzie także zdobyć „lajkując” galerię swojego miasta na naszym Facebooku. Nagrodą główną w konkursie jest interaktywna tablica z akcesoriami i oprogramowaniem.

Do udziału w Turnieju zapraszamy miłośników jazdy na rowerze i wszystkich przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 18! Wyniki zabawy ogłosimy już wkrótce!

Przypominamy, 8 i 9 czerwca, Plac Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu!

 Do zobaczenia! Pa :)