Sprawdź co robimy dla Ciebie i dla otoczenia

Aktualności

Jedziemy do Kwidzyna!

Drodzy Planetowicze,

powołanie elektrycznych patroli, stworzenie zasad prawidłowego zachowania mieszkańca Ziemi, przygotowanie słuchowiska pn. „Planeta z Energią” czy zaprojektowanie i wykonanie znaczków odblaskowych dla pieszych i czworonożnych przyjaciół – to tylko niektóre z pomysłów, zrealizowanych podczas „Planety Energii” przez uczniów z klasy III A i panią Zofię Cieślakowską ze Szkoły Podstawowej nr 6 z Oddziałami Integracyjnymi im. dra Władysława Gębika w Kwidzynie. To dzięki nim już 5 i 6 czerwca planetowa ekipa zabierze mieszkańców Kwidzyna w niezwykłą podróż do krainy prądu!

Nasze mobilne centrum nauki stanie na Placu Jana Pawła II. W godzinach lekcyjnych – między 9:00 a 14:00 – będziemy gościć dzieci z lokalnych szkół. Od 15:00 do 18:00 bramy miasteczka będą otwarte dla wszystkich chętnych! :) Zapraszamy serdecznie!

Dobra zabawa tylko na „Planecie Energii”!

Na naszych gości czekają niecodzienne eksponaty oraz fascynujące eksperymenty i doświadczenia naukowe! Będzie można pobawić się modelami elektrowni wodnej i wiatrowej, samodzielnie wyprodukować prąd podczas jazdy na rowerkach stacjonarnych, poznać zasady segregacji śmieci oraz ułożyć meeeega puzzle. Miłośnicy podróży będą mogli dowiedzieć się jakie gniazda elektryczne stosuje się w kraju, do którego wybierają się na wakacje, czyli już niedługo! :)

Konkurs dla mieszkańców Kwidzyna!

Trwa konkurs dla mieszkańców miast, które odwiedza „Planeta Energii” – Energetyczny Turniej Miast. Przypominamy, że można w nim wywalczyć dodatkową nagrodę dla swojej zwycięskiej szkoły. Po godzinie 15:00 w miasteczku pojawi się sztafeta złożona z ośmiu rowerków, które zostaną podpięte do specjalnej baterii gromadzącej energię elektryczną, wyprodukowaną za pomocą siły mięśni uczestników zabawy. Mieszkańcy miasta, którzy wytworzą najwięcej prądu, zdobędą dla swojej klasy multimedialną tablicę z akcesoriami i oprogramowaniem. Uwaga, dodatkowe punkty można będzie także zdobić klikając „lubię to” pod galerią swojego miasta na naszym Facebooku.

Zachęcamy mieszkańców Kwidzyna do rywalizacji o dodatkową nagrodę dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6. Wyniki Energetycznego Turnieju Miast poznamy w czerwcu!

Pamiętajcie, 5 i 6 czerwca szukajcie nas na Placu Jana Pawła II w Kwidzynie!

Czekamy na Was! Pa :)